07.05.2015р.

На Одеській магістралі привітали ветеранів-залізничників із Днем Перемоги

  7 травня 2015 року в конференц-залі управління Одеської залізниці відбулася зустріч ветеранів магістралі, учасників Великої Вітчизняної війни, ветеранів праці, учасників бойових дій з керівним складом залізниці. Зустріч була присвячена святкуванню 70-ї річниці Дня Перемоги. У заході також взяли участь голова Одеської міської Ради ветеранів В’ячеслав Добровольський та голова Ради ветеранів залізниці Володимир Зелений.

  Начальник Одеської залізниці Григорій Бойко і голова Дорожнього комітету профспілки Анатолій Прокопенко від імені колективу залізниці привітали ветеранів з Днем Перемоги, подякували їм за величний подвиг у роки війни, за мир і чисте небо над головою.

  У своєму виступі Григорій Бойко звернувся до присутніх: «Активну участь у боротьбі з фашистами безпосередньо на фронтах і в організації та виконанні військових перевезень брали залізничники Одеської магістралі. Тисячі працівників взяли участь у боях проти ворожих військ, звільняли не лише нашу Батьківщину, але і країни Європи від фашистської нечисті. Війна нанесла залізничному транспорту гігантських збитків. 826 діб Одеську залізницю було окуповано. Були знищені: гордість Одеси – вокзал станції Одеса-Головна, вокзали у Знам’янці, Т.Шевченка, Помічній, Котовську, Миколаєві, Олександрії, Колосовці тощо. Загальний збиток нанесений залізниці становив понад мільярд рублів (того часу).

  70 років тому в теплий квітучий травневий день завершилась одна з жахливих воїн у історії нашого народу. З цього моменту ми відзначаємо День Перемоги з почуттям світлої радості і гордості за свою країну, яка перемогла фашизм, з почуттям глибокої вдячності і поваги до усіх, хто пережив жорстокі тяготи страшного часу».

  Цього дня, на урочистостях, 24 ветерани-залізничники управління залізниці та Одеської дирекції залізничних перевезень отримали почесні нагороди від в.о.генерального директора Укрзалізниці та начальника Одеської залізниці за мужність і героїзм, проявлені в боротьбі з фашизмом у роки Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років і вагомий внесок у розвиток залізничного транспорту у післявоєнні роки. Завершив урочистості святковий концерт, організований силами талановитої молоді – студентів Одеського коледжу транспортних технологій.

Прес-центр Одеської залізниці