06.05.2015р.

За три роки на Одеській залізниці зафіксовано 39 випадків виявлення вибухових пристроїв

  За останні роки на Одеській залізниці зафіксовано 39 випадків виявлення вибухових пристроїв на рухомому складі чи на об’єктах інфраструктури та 32 випадки повідомлень про їх встановлення. Про це повідомив головний ревізор з безпеки руху поїздів і автотранспорту Рудольф Мелкумян під час техніко-економічної ради Одеської залізниці, яка відбулася 28 квітня 2015 року. Доповідь головного ревізора залізниці була присвячена основним напрямкам з підвищення безпеки руху поїздів і автотранспорту на поточний рік

  За інформацією Рудольфа Мелкумяна останнім часом почастішали випадки терактів на об’єктах залізниці. Такі випадки сталися у вересні минулого року на станції Одеса-Пересип, коли невідомі особи пошкодили стрілочний перевод та у грудні – на станції Одеса-Застава-1, тоді вибуховий пристрій спрацював під першим вагоном з голови поїзда з дизельним паливом.

  У поточному році залізничники виявили ще два таких випадки. Перший стався на початку січня на станції Одеса-Пересип, тоді залізничники виявили протікання вантажу з цистерни через пошкодження внаслідок спрацювання вибухового пристрою. Другий вибух зафіксовано у квітні 2015 року попереду електровозу у межах колійного посту 25 км ділянки Ксенієве – Іллічівськ Одеської дирекції залізничних перевезень.

  Для вдосконалення та підвищення оперативності дії механізму інформування правоохоронних органів про факти незаконного втручання на об’єкти залізничного транспорту на Одеській магістралі діє відповідний наказ, який регламентує порядок дій залізничників у таких випадках.

Прес-центр Одеської залізниці