30.04.2015р.

143 тепловоза ЧМЕ-3 Одеської залізниці облаштовані системами БІС-Р

  Економія паливно-енергетичних ресурсів у сучасних умовах є одним з найважливіших напрямків переводу економіки на шлях інтенсивного розвитку й раціонального природокористування.

  Основними напрямками економії енергоресурсів є удосконалення технологічних процесів, устаткування, зниження прямих втрат паливно-енергетичних ресурсів, організаційно-технічні заходи з обліку.

  На Одеській залізниці планово проводять роботу по організації обліку використання паливних матеріалів. На виконання Програми енергозбереження, за останні 5 років електронними системами БІС-Р обладнано 143 тепловози ЧМЕ-3 (майже 70%) з 205 тепловозів приписного парку даної серії. Це дало змогу з 2006 по 2014 рік включно знизити витрати палива на 2 тис. тонн, та зекономити понад 30,5 млн. грн., при цьому на модернізацію тепловозів системами БІС-Р, починаючи з 2006 року, було витрачено тільки 3,8 млн. грн.

  Використання електронної контрольно-вимірювальної мікропроцесорної системи БІС-Р дозволяє ефективно контролювати та зменшувати витрати дизельного палива, усунути випадки несанкціонованого відбору палива, а також оптимізувати роботу дизеля на маневрових тепловозах. За допомогою цієї системи можна визначити об’єм палива в баку тепловозу та при екіпіровці тепловозу, загальний час простою, роботи тепловозу в режимі холостого ходу й холодного стану, що дає можливість визначити реальні витрати палива на різних маршрутах руху тепловозу тощо. Завдяки переносному модулю пам’яті вся інформація з блоку обробки та індикації системи переноситься в комп’ютер для наступної обробки програмою «БІС-регістратор», що дозволяє отримати візуальний звіт про витрати палива й провести аналіз роботи тепловоза, а також здійснювати накопичення та архівацію усіх даних отриманих системою.

  Робота по обладнанню тепловозів серії ЧМЕ-3 системами БІС-Р почалася у кінці 2005 року та триває сьогодні, що є надзвичайно актуальною в умовах економії енергоресурсів, у тому числі і дизельного палива.

Прес-центр Одеської залізниці