24.04.2015р.

На Одеській залізниці триває Тиждень охорони праці

  З 21 по 28 квітня 2015 року у структурних підрозділах Одеській залізниці триває Тиждень охорони праці присвячений Всесвітньому дню охорони праці (28.04.2015 р.)  У цьому році захід проходить під гаслом «Разом підвищимо культуру профілактики в охороні праці». Метою проведення низки заходів у межах проведення Тижня є формування культури безпеки життєдіяльності, яка полягає в профілактиці та упередженні випадків травматизму, професійних захворювань та підвищення рівня безпеки на виробництві.

  Протягом Тижня охорони праці проводяться перевірки стану охорони праці та промислової безпеки на робочих місцях залізничників, дотримання ними правил, вимог та інструкцій з охорони праці, санітарно-гігієнічних умов, а також оперативно вживаються дієві заходи для усунення виявлених недоліків. Усе це виконується спільно з профспілковими організаціями відповідно до  розроблених на залізниці заходів.

  Разом з тим 23 квітня у Дорожньому центрі охорони праці відбулася відео-конференція у якій взяли участь інженери з охорони праці всіх служб, дирекцій залізничних перевезень та структурних підрозділів Одеської залізниці. У режимі прямої  трансляції інженери з охорони праці обговорили важливі поточні питання забезпечення безпеки виробничого процесу для працівників структурних підрозділів залізниці. Зокрема у ході відео-конференції учасникам стало відомо, що наразі перед інженерами з охорони праці постає завдання максимально зменшити ризики виникнення причин виробничого травматизму. Для цього потрібно працювати у чотирьох основних напрямках: по-перше – слід чітко тлумачити вимоги безпеки, які мають бути включені у технологічний ланцюг; по-друге – кожен працівник повинен знати як діяти у нестандартній ситуації для дотримання цих вимог; по-третє – пам’ятати, що життя та здоров’я людини є пріоритетними над виробничим чи фінансовим результатом; по-четверте – усвідомлення кожним залізничником відповідальності як за власне життя, так і  за життя і здоров’я своїх колег та підлеглих.

  За словами начальника служби охорони праці Юрія Баранова тільки спільне формування культури охорони праці через впровадження превентивних заходів допоможе підвищити рівень охорони праці і стане запорукою збереження здоров’я, життя та працездатності працівників усіх рівнів, а головною метою інженерів з охорони праці має стати прагнення зацікавити, навчити, зробити питання охорони праці звичною та невід’ємною складовою трудового життя залізничників.

Прес-центр Одеської залізниці