21.04.2015р.

Котовське будівельно-монтажне експлуатаційне управління забезпечує потреби одеських залізничників

  Котовське будівельно-монтажне експлуатаційне управління (БМЕУ) активно працює над забезпеченням потреб одеських залізничників.

  Нещодавно тут освоїли виробництво бетонної тротуарної плитки, адже за словами начальника БМЕУ Віталія Драгомарецького потреба залізничників у плитці досить висока – наразі твердим покриттям облаштовано лише 30% із 63 станцій Одеської залізниці, які перебувають на балансі БМЕУ. Крім того з минулого року ведеться будівництво 6 платформ, на облаштування кожної платформи необхідно по 1,6 тис. м2 плитки.  «У цьому напрямку ми працюємо майже 1,5 місяці але вже бачимо перспективу, що найближчі 2-3 роки будемо працювати тільки на потреби залізниці. Тільки після того, як наситимо наш ринок, можна буде розглядати можливість реалізації плитки населенню», - підкреслив начальник БМЕУ.

  Наразі виробництво полуавтоматичне. Виробнича потужність лінії становить 220м2 за зміну. Кожні два дні з цеху відвантажують вантажівку на один із структурних  підрозділів, де ведуться роботи з благоустрою території. Вартість плитки середня на ринку, проте для підрозділів залізниці купувати її вигідніше, адже у вартість не входить ПДВ. Саме тому для залізниці вигідніше виготовляти плитку самостійно, ніж купувати у сторонніх організацій. До того ж створення нової виробничої лінії дозволило створити нові робочі місця.

  Скоро виробництво плитки буде розширено - тут встановлять додаткове обладнання, облаштують майданчики для сипких матеріалів та для готової продукції. Комплексні роботи попередньо планують завершити за кілька місяців.

  На даний момент в будівельно-монтажному експлуатаційному управлінні працюють понад три сотні працівників. Структурний підрозділ має кілька напрямків виробництва – тут виготовляють металопластикові вікна, двері, столярні вироби, бетонну плитку, м’які та корпусні меблі. «Наша продукція зараз скрізь – від станцій до управління залізниці, адже все ми виготовляємо за індивідуальним замовленнями залежно від потреб залізничників», - підкреслив начальник БМЕУ Віталій Драгомарецький. Увесь обсяг виготовленої продукції передають службам згідно з заздалегідь оформленими заявками.

  Також  для забезпечення працівників залізниці питною водою (згідно з Колективним договором) у  БМЕУ працює цех по розливу столової мінеральної води «Бірзульська», яка користується широким попитом як серед залізничників спекотним літом, так і серед пасажирів в поїздах дальнього сполучення. Лише за минулий рік працівники цеху з випуску мінеральної води «Бірзульська» передали по собівартості до структурних підрозділів залізниці 300 тис. пляшок напою об’ємом 1,5 л.

  Минулого тижня у цеху було проведено планову промивку обладнання після консервації на зимовий період. Промивка здійснюється згідно з інструкцією, далі у лабораторії беруться необхідні аналізи. Тільки після випуску пробної партії – до 100 пляшок води, яка також проходить аналізи, запускають виробничий процес на повну потужність.

Прес-центр Одеської залізниці