05.03.2015р.

На Одеській залізниці затримано злочинців, які неодноразово викрадали пристрої автоматики та своїми діями створювали загрозу безпеки руху поїздів

У ніч з 4 на 5 березня співробітники лінійного відділу міліції міста Миколаєва затримали осіб, які здійснювали навмисні незаконні втручання в роботу пристроїв автоматики залізничного транспорту та їх крадіжки на Одеській залізниці. Такі дії злочинців не лише завдали значних матеріальних збитків залізниці, а й могли призвести до непередбачуваних наслідків на залізничному транспорті.

 Так, лише у період з 6 лютого по 4 березня 2015 року залізничники зафіксували 11 випадків незаконного втручання в роботу пристроїв автоматики залізничного транспорту в районі міста Миколаєва та прилеглих територій.  Невідомими особами за допомогою металевого лому здійснювався злам замкових пристроїв релейних шаф пристроїв автоблокування та переїзної автоматики (СЦБ). Фахівці зазначають, що характер цих неодноразових пошкоджень пристроїв залізничної автоматики вказував на те, що всі вони були скоєні однією групою осіб.

При цьому з релейних шаф було викрадено прилади СЦБ  загальною кількістю 463 одиниць та пошкоджено плати з монтажем для встановлення цих приладів, що призвело до матеріальних збитків у сумі близько 560 тисяч гривень. Працівники Миколаївської дистанції сигналізації та зв'язку провели низку заходів для захисту від втручання сторонніх осіб у роботу пристроїв, зокрема встановили додаткові запірні пристрої і звукові сповіщувачі.

Наразі правоохоронцями встановлено, що один із затриманих осіб – чоловік 1992 року народження, другий – неповнолітній.

Загалом у січні-лютого 2015 року зафіксовано 177 випадків навмисного пошкодження та розкрадання сторонніми особами пристроїв СЦБ та зв'язку проти 155 за відповідний період минулого року. При цьому загальна сума матеріальних збитків збільшилась майже на 200 % і склала понад 2,1 млн грн.  проти 728 тис. грн. у січні-лютому 2014 року.

 Довідково:

 Упродовж 2014  року в господарствах сигналізації та зв'язку залізниць України зафіксовано 1223 випадки навмисного пошкодження та розкрадання сторонніми особами пристроїв СЦБ та зв'язку. Загальна сума матеріальних збитків склала 8,6 млн грн.  За фактами крадіжок порушено 1048 кримінальних справ.

Відповідальність за несанкціоноване втручання в роботу залізничного транспорту встановлюється відповідними нормами Кримінального кодексу України (КК України) та Кодексу України про кримінальні порушення (КУпАП). Так, ст. 277 КК України передбачає відповідальність за пошкодження шляхів сполучення і транспортних засобів, зокрема, за умисне руйнування або пошкодження шляхів сполучення, споруд на них, рухомого складу, засобів зв'язку чи сигналізації, а також інші дії, спрямовані на приведення зазначених предметів у непридатний для експлуатації стан, якщо це спричинило чи могло спричинити аварію поїзда або порушило нормальну роботу транспорту, або створило небезпеку для життя людей чи настання інших тяжких наслідків. У залежності від тяжкості наслідків винні караються штрафом, виправними роботами або позбавленням волі.

Прес-центр Укрзалізниці