23.02.2015р.

За 2014 рік на Одеській залізниці виявлено 1 тис. 704 пошкоджених вагона

За 12 місяців 2014 року на Одеській залізниці виявлено 1 тис. 704 пошкоджених вагони, що на 7,6% більше, ніж у минулому році, що свідчить про збільшення ефективності роботи вагонних депо з питання контролю збереження вагонного парку.

Найбільшу кількість пошкоджених вагонів виявлено на Одеській дирекції залізничних перевезень 1 тис. 139 вагонів, на Херсонській дирекції – 295 вагонів, на Знам’янській дирекції – 188 одиниць та на Шевченківській дирекції ще 82.

Оглядачі-ремонтники вагонів зазвичай виявляють найбільшу кількість пошкоджених вагонів після навантаження, вивантаження та маневрової роботи  у портах. У морських портах загалом виявлено 1 тис. 351 пошкоджений вагон на загальну суму понад 1,3 млн. грн. Переважну більшість цих вагонів було пошкоджено при грейферному розвантаженні піввагонів. Такий вид розвантажувальних робіт часто використовується із порушенням державного стандарту, а саме «Загальних вимог із забезпечення збереження вагонів при виконанні навантажувально-розвантажувальних та маневрових робіт»,  де зазначається, що відстань між вантажозахватним органом і вагоном при переміщенні не повинно бути менш, ніж 0,5 метра, а остаточне розвантаження повинно проводитися вручну. Зокрема в Одеському морському торговому порту було пошкоджено 358 вагонів, у порту Южний 318, ще 228 пошкоджених вагонів виявлено у Іллічівському МТП. Винуватці відшкодували залізниці пред’явлені суми у повному обсязі.

*Довідка

Пошкодження вагонів виникає внаслідок порушення технічних умов при виконанні вантажних операцій та правил експлуатації при маневровій та під’їзної роботи.

Прес-центр Одеської залізниці