28.04.2020р.

Всесвітній День охорони праці: «Безпека і здоров’я на роботі можуть врятувати життя»

Всесвітній День охорони праці: «Безпека і здоров’я на роботі можуть врятувати життя»

Сьогодні, 28 квітня, залізничники відзначають День охорони праці. Цьогоріч він присвячений боротьбі з коронавірусною хворобою, адже проходить в Україні під девізом «Зупинимо пандемію: безпека і здоров’я на роботі можуть врятувати життя». Щоб не порушувати  запроваджені в Україні карантинні заходи, у цьому році День охорони праці залізничники відзначають переважно онлайн.

Запровадження карантинних заходів в Україні змусило Укрзалізницю, як і інші підприємства, переглянути своє ставлення до профілактики виробничого травматизму, особливо до можливого зараження працівників небезпечною інфекцією. Керівництво компанії усвідомлює, що тепер життя і здоров’я працівників безпосередньо залежить від ставлення роботодавця до своїх кадрів.

Тож від початку оголошення карантину Укрзалізниця передбачила заходи, спрямовані на протидію поширення коронавірусної інфекції, у тому числі на робочих місцях залізничників. Вони спрямовані насамперед на попередження зараження працівників небезпечною інфекцією, збереження життя і здоров’я залізничників та членів їхніх родин. Саме з цією метою більшість неоперативних працівників Укрзалізниці переведені на дистанційну роботу або на режими простою.

Водночас компанія подбала про те, щоб працівники, які беруть участь у виробничому процесі, були забезпечені засобами індивідуального захисту та засобами дезінфекції. Свою роботу залізничники організовують із дотриманням вимоги щодо фізичного дистанціювання на відстань не менше 2 метрів. Запроваджено культуру регулярного витирання столів і робочих місць, дверних ручок, телефонів, клавіатур і інших  робочих об’єктів антисептиком та регулярної дезінфекції місць загального користування. Залізничники частіше миють поверхні, яких найбільше торкаються.

Також працівники усіх підрозділів мають чіткі інструкції, як діяти у разі підтвердженого випадку або підозри на наявність захворювання. Зокрема, залізничники, крім повідомлення про ці випадки, мають забезпечити контроль та дезінфекцію робочих місць. Також має бути організовано ізоляцію  особи, у якої розвиваються симптоми COVID-19, на робочому місці до моменту перевезення до відповідного медичного закладу; організовано дезінфекцію робочого місця, а також тестування осіб, які тісно контактували із зазначеною людиною.

Окрім цього, Укрзалізниця, турбуючись про життя і здоров’я своїх працівників, передбачила надання матеріальної допомоги в разі захворювання на коронавірусну інфекцію.

Укрзалізниця закликає всіх громадян долучитися до відзначення Дня охорони праці та об’єднати зусилля заради подолання наслідків глобальної пандемії, запобігання поширенню інфекції, захисту здоров’я людей і надання допомоги хворим.

Нагадаємо, щороку 28 квітня, у Всесвітній день охорони праці, в Україні відзначають День охорони праці відповідно до Указу Президента України від 18.08.2006 № 685/2006.

Прес-центр АТ «Укрзалізниця»