27.09.2019р.

Пріоритетні аспекти охорони праці у вагонному господарстві обговорили у Смілі

Пріоритетні аспекти охорони праці у вагонному господарстві  обговорили у Смілі

Нещодавно у Смілі у пункті технічного огляду (ПТО) Шевченко вагонного експлуатаційного депо Знам’янка під головуванням головного інженера служби вагонного господарства Андрія Басенко відбувся семінар-нарада з питань охорони праці. У семінарі взяли участь начальники секторів охорони праці, а також інженери з охорони праці вагонних депо. Також на заході виступив відомий на регіональній філії «Одеська залізниця» лектор – провідний інженер учбово-методологічного відділу центру охорони праці та промислової безпеки Департаменту охорони праці та промислової безпеки АТ «Укрзалізниця» Олександр Скрипка, який  повідомив присутнім про ризикорієнтований підхід в стандарті робітничих професії та перспективи реструктуризації залізничного транспорту та вимоги до роботи служб охорони праці в нових умовах.

На заході відповідальні за охорону праці в вагонних депо підвели підсумки роботи у період проведення особливих умов контролю стану охорони праці у вагонному господарстві філії, які тривали з 14 серпня по 14 вересня 2019 року, та обговорили основні напрямки роботи з охорони праці, організації профілактичної роботи по попередженню виробничого травматизму.

Місце проведення семінар-наради обрали не випадково, адже ПТО Шевченко – це один з найбільших пунктів технічного обслуговування у вагонному господарстві філії. Вагонне експлуатаційне депо Знам’янка є унікальним підрозділом, що територіально охоплює чотири області України: Кіровоградську, Черкаську, частково Вінницьку і Миколаївську та здійснює експлуатаційну діяльність на двох дирекціях залізничних перевезень – Знам’янській та Шевченківській.

У цьому виробничому підрозділі служби працюють понад 800 оглядачів та слюсарів з ремонту рухомого складу. Тобто у парках станцій, які є територіями підвищеної небезпеки, знаходяться понад 200 змінних працівників депо, які задіяні на технічному обслуговуванні рухомого складу. Саме тому дотриманню вимог охорони праці в депо Знам’янка приділяється найпильніша увага.

В ході заходу учасники заходу обмінялися досвідом роботи з профілактики виробничого травматизму, а також обговорили деякі актуальні питання, зокрема шляхи та напрямки роботи служб охорони праці по реалізації державної політики України з питань охорони праці в умовах реформування галузі; проблеми проведення атестації робочих місць за умовами праці у 2019 році та напрямки ефективного вкладання коштів в охорону праці в структурних та виробничих підрозділах залізниці тощо.

«За 8 місяців 2019 року було проведено 1 тис 118 перевірок в ході яких особливу увагу приділяли відповідності технологічних процесів, обладнання, машин і механізмів, засобів захисту, стану робочих місць вимогам безпеки та виявили  5 тис. 812 порушень. Наразі 5 тис. 775 порушень вже усунуто», - резюмував виконання заходів головний інженер служби вагонного господарства філії Андрій Басенко.

Прес-центр регіональної філії «Одеська залізниця»